Sanat

NTV Yayınları Sanat Kitapları

337views

Sanatla yakından ilgilenenler ya da ilgilenmek isteyenler için NTV yayınları yüzlerce kitabı satışa sunuyor. Sanata ışık tutan bu yüzlerce kitap, NTV yayınları sanat kitapları kategorisinde bulunuyor. Son zamanlarda NTV yayınlarının en çok satanlar listesinde yer alan “Sanat Tarihi ve Kuramı” isimli kitap, batı sanatını günümüze kadar inceliyor. Tarih öncesinden incelemeye başlayan eser üstelik anlaşılması kolay sade bir dil kullandığı için de sanata ilgi duyan herkes için bir başucu kitabı oluyor.

Mağara resimlerinden Orta Çağ’a,Rönesans Dönemi’ne ve günümüz çağdaş sanat kadar uzanan bu kitap aynı zamanda NTV Yayınları’nın yayınladığı serinin de devamıdır. Bu seriden önce Dünya Tarihi, Mitoloji, Mimarlık ve Film kitapları da vardır.

Sanatla İlgili Okunması Gereken Önemli Kitaplar Nelerdir?

  • H Gombrich Sanatın Öyküsü: Sanat tarihini anlamak için ilk olarak okunması gereken kitaplardan biri Sanatın Öyküsü kitabıdır. Sanat alanına yeni girenlere ayrıntılara girmeden, genel olarak bilinmesi önemli olan bilgileri veren bu kitap sanatın temellerini de anlamanızı sağlayacaktır.
  • Norbert Lynton Modern Sanatın Öyküsü: 1900’lü yıllardan günümüze kadar modern sanatı anlatan bu kitap sanatı samimi bir dille ele alması nedeniyle kolay okunaklı oluyor.
  • Dünya Sanat Tarihi Adnan Turani: Sanal kültürünü ülkelere göre zengin geçmişiyle anlatan bu kitap da sanatseverlerin başucunda bulunması gereken eserlerden biri olacaktır diyebiliriz.
  • Yeni Sanat Tarihi Jonathan Haris: 1960’lı senelerden günümüze kadar sanat pratiklerinde yaşanan temel değişimleri esas alan bu kitap kuramsal değişiklikler üzerinde durmaktadır.
  • Sanatın Tarihi Özkan Eroğlu: NTV yayınları sanat kitapları arasında olmasa da sanatla ilgili önemli pencereler aralayacak olan bu kitap sanatın başladığı ilk günlerden itibaren günümüze gelişini anlatıyor.

NTV Yayınlarının Popüler Sanat Kitapları Nelerdir?

NTV yayınları sanat kitapları alanında son zamanlarda özellikle fotoğrafçılık alanında ilgi gören kitaplar: Almanak Serisi, Cennetten Kareler, NTV O An Serisi, Fotoğrafçının El Kitabı gibi kitaplardır. Julian Bell tarafından yazılan Sanatın Yeni Tarihi kitabı da NTV Yayınları tarafından sanat kategorisinde en çok ilgi gören kitaplar arasındadır denilebilir.